wtorek, 5 listopada 2013

Sztuka i współczesne technologie


Joanna (JOKUKO design) 
Słynne obrazy Muncha, Velázqueza, Vermeera, Picassa, Van Gogha, Maneta zostały na nowo zdefiniowane. Technologiczne osiągnięcia XXI wieku odbywają podróż w czasie i ekspansywnie wkraczają na płótna, by znane nam postaci mogły skorzystać z tego co typowe dla współczesności. I korzystanie to wydaje się być dla nich tak naturalne niemal jak dla nas. Humorystyczna inscenizacja ze smartfonami i laptopami w roli głównej skłania jednak do zastanowienia w szerszym kontekście nad interakcją między człowiekiem, a technologią.  

źródło: www.designboom.com, 
reinterpretacja obrazu Edvarda Muncha "Krzyk" i Jana Vermeera "Dziewczyna z perłą"

Nie lubię kiedy sztuka jest zbyt napuszona. Kiedy ktoś sugeruje mi że czarny kwadrat na białym tle (Malewicz), to dzieło sztuki i nośnik głębszej filozofii. Może jestem ignorantką. Może wynika to z faktu, iż raczej postrzegam rzeczy przez pryzmat praktyczności, dlatego sztuka użytkowa w moim uznaniu przoduje w rankingu z dziełami nieprzedstawiającymi (tak określa się obraz Malewicza). Poza tym, każdy może sobie pozwolić na odrobinę indywidualizmu.

Przedstawione obrazy więcej mają wspólnego z kontemplacją niż użytkowością, jednakże możliwość ich reinterpretacji i przełożenia na język współczesności są dla mnie wystarczającym powodem, żeby rozpocząć od nich dzisiejszy dzień :)

Będą memy?

Czekam na nową wersję dzieła Michała Anioła - Stworzenia Adama :)

źródło: commons.wikimedia.org Diego Velázquez "Wenus przed lustrem 
i współczesna reinterpretacja designboom.com


źródło: pl.wikipedia.org Edouard Manet "Śniadanie na trawie" i współczesna reinterpretacja designboom.com

Więcej obrazów w nowej odsłonie znajdziecie tutaj Sztuka i współczesne technologie
 

Dziękuję za odwiedziny :) Jeśli podobają Ci się moje teksty wyraź to w komentarzu, podziel się tekstem ze znajomymi lub zaproponuj mi współpracę. A... i często odwiedzaj Lovearti Studio :)
Pozdrawiam, Joanna (JOKUKO design)
 

1 komentarz:

  1. Ja wolę jednak tradycyjną wersję ;) Moda i wystrój wnętrz w skandynawskim stylu - zapraszam :) http://skandichic.pl/

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...