sobota, 13 kwietnia 2013

Polski design w Mediolanie

IVO 
Międzynarodowe Targi Mebli  Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie ruszyły 9 kwietnia a ich koniec dobiega dziś.Organizowane są od 52 lat i właśnie tam spotykają się profesjonaliści przemysłu meblarskiego z całego świata.Tegorocznym hasłem przewodnim jest Innowacja.

Kilkoro projektantów oraz firm z Polski znalazło się również na tym światowym wydarzeniu wraz ze swoimi projektami.W wystawie "Polska innowacja w Mediolanie" można zobaczyć kolekcję mebli Zieta Prozessdesign, projekty studia Lorens oraz porcelanę firmy Kristoff.

źródło: lorenslorens.pl


Powyżej stół modułowy CLOUD firmy Lorens. Przeznaczony do przestrzeni biurowych, co-workingowych oraz pracy w domu.
Poniżej projekt mebli modułowych "3+" Oskara Zięty.

źródło: zieta.pl

W Muzeum MOST wystawili swój projekt  studenci poznańskiej School of form. Projekt ”Let’s cook the future” to wyzwanie, jakim jest stworzenie kuchni przyszłości, gdzie kluczową rolę odgrywa stworzony przez studentów robot przygotowujący posiłki. Dania stworzone przez KUKA (bo tak nazywa się ten magiczny przyjaciel domu z przyszłości) można było spróbować w Mediolanie.

W galerii Frigoriferi Milanesi została stworzona wystawa "Polska. Nasz Design" w ramach, której zaprezentowali się Dorota Koziara z projektem "Caballeros and Stars" oraz studio Rygalik z projektem "The Kitchen", prezentownym poniżej.

źródło: studiorygalik.pl

W części przeznaczonej dla młodych projektantów (Salone Satelite) zaprezentowała się Asia Piaścik pod szyldem DINGFLUX. Poniżej jeden z jej projektów - lampa INTERGALACTIC 47 przeznaczona do czytania.

źródło: dingflux.com
Mam nadzieję, że polskich projektantów na tego typu wydarzeniach będzie przybywało i trzymam za to mocno kciuki. Może i my za rok tam pojedziemy;)


1 komentarz:

  1. stół jak plaster miodu - jak znalazł do mojego małego mieszkania :-)
    bardzo fajny pomysł
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...