piątek, 25 października 2013

Cukierek albo psikus

Joanna (JOKUKO design) 
Halloween to jedyny dzień w roku, kiedy nasze przytulne mieszkanka mogą stać się wnętrzami niczym z filmów grozy. Nietoperze, zjawy, ludzie w maskach jak z galerii osobliwości, klimat niczym z filmu Rodzina Adamsów… a za drzwiami dzieci z pytaniem „cukierek, albo psikus”…no i dynia. Popkultura amerykańska tak ją wylansowała, że ta stała się chyba najsłynniejszym symbolem Halloween. W latach 90 dynia wyszczerzyła się szczerbatym uśmiechem również w Polsce. Upiornym wyrazem dyniowej twarzy straszy do dziś. 

Choć fanką święta nigdy nie byłam, dynia w moim domu gości pod różną postacią, oczywiście tylko i wyłącznie na talerzu. Postrach siejąca aranżacja też nie podbija mojego serca. Okazuje się jednak, że halloweenowe dekoracje nie muszą być infantylne, plastikowe i pachnące taniością. 

Kolację przy tak udekorowanym stole chętnie bym zjadła, pod warunkiem, że te srebrne  czaszki oczka w głowie pozbawione nie zerkałyby na mnie spode łba. Oczywiście w grę wchodzi tylko danie z dynią w roli głównej :)
źródło: betweennapsontheporch. net


źródło: zazzle.co.uk, etsy.com,mykirklands.com, rubberstamping.about.com, bespokecustomgifts.com, overstock.com, blog.tinyprints. com

Dziękuję za odwiedziny :) Jeśli podobają Ci się moje teksty wyraź to w komentarzu, podziel się tekstem ze znajomymi lub zaproponuj mi współpracę. A... i często odwiedzaj Lovearti Studio :)


Pozdrawiam, Joanna (JOKUKO design)

3 komentarze:

  1. Świetnie przystrojony stół, fajny klimat - nie tylko na Halloween
    :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...