czwartek, 18 kwietnia 2013

Anna G – ideał w kuchni


Anna G to niemal ideał i wielbicielom designu nie trzeba jej specjalnie przedstawiać. Silna, bo do otwarcia wina nie potrzebuje męskiej pomocy i kobieca, bo w barwnych sukienkach eksponuje swoje kształty. Wykonana z metalu i tworzywa, nie jest jednak synonimem plastikowej lali, wręcz przeciwnie, jest niezwykle gustowna, a uśmiechem czaruje już od prawie 20 lat. Nadając Annie G kształt kobiecej sylwetki, Alessandro Mendini, prowokator i niekwestionowana ikona designu, chciał oddać hołd kobiecości. 

źródło: czerwonamaszyna.pl, domosfera.pl
Choć Anna G prawdziwą kobietą nie jest, to jak każda kobieta lubi się przebierać. Przywdziewa niebieskie, czerwone czy zielone sukienki. Graficy pokusili się nawet o ubranie jej w sukienkę Marilyn Monroe znaną z kultowej sceny w Słomianym Wdowcu. (czy dziś nie nazwalibyśmy tego memem?)

Korkociąg funkcjonuje zgodnie z instrukcją obsługi klasycznego odpowiednika, jednak korek wyciągnięty z butelki należy następnie wyciągnąć spod sukienki Anny G :)

Będąc muzą projektanta, Anna G przyczyniła się do powstania całej rodziny młynków do pieprzu, tarek do warzyw, łyżek czy kuchennych minutników. Jako najbardziej znana i rozpoznawalna przedstawicielka rodu designerskich akcesoriów kuchennych zaprojektowanych przez Mendie’ego, do dziś cieszy się nieustającym powodzeniem zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. W katalogu produktów Allessi również zajmuje znaczącą pozycję stając na równi w szeregu z innymi ikonami designu.

źródło: czerwonamaszyna.pl, grshop.com, fide.pl

Artykuł przeczytasz również tu: Dom + Dom

Dziękuję za odwiedziny :) Jeśli podobają Ci się moje teksty wyraź to w komentarzu, podziel się tekstem ze znajomymi lub zaproponuj mi współpracę. A... i często odwiedzaj Lovearti Studio :)Pozdrawiam, Joanna (JOKUKO design)

1 komentarz:

  1. Wspaniałe desingnerskie rzeczy. Niby nic a jednak coś szczególnego.
    Pozdrawiam cieplo.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...