piątek, 3 stycznia 2014

Powiew orientu

Joanna (Jokuko design) 
Dom w stylu orientalnym jest jak ogród pełen różnobarwnych kwiatów. Kolory eksplodują. Z pozoru zdają się przekrzykiwać, a jednak harmonizują w typowej dla orientu estetyce. Wnętrza z orientalną duszą są tajemnicze, zmysłowe i pachną kadzidełkami :)

Choć w naturze dwa bieguny się nie spotkają, to w aranżacji wnętrz i owszem. Fantastyczne zdjęcia pokazują, że dwa światy europejski i dalekowschodni mogą spotkać się w połowie drogi, nasza powściągliwość w stosowaniu kolorów może zaprzyjaźnić się z kolorystyczną ekspresją niczym z bollywoodkich produkcji. Te dwa światy korespondują ze sobą, uzgadniają estetykę, łączą się tworząc coś w rodzaju nowego kontekstu kulturowego. W europejskim wnętrzu opowiadają historię w scenografii niczym z Baśni tysiąca i jednej nocy.


Urządzenie wnętrza w stylu orientalnym jest dużym wyzwaniem – odwołam się tu do naszego odmiennego poczucia estetyki. Jak zatem przearanżować wnętrze, by nie zrobić z niego bazaru z tandetą?

Wskazówek szukajcie na zdjęciach :) 

Gdyby moja dziecięca fascynacja orientem przetrwała do dziś, moje mieszkanie z pewnością wyglądałoby jak na jednym z załączonych zdjęć :) 


źródło:zarahome.com

źródło:zarahome.com


źródło: zarahome.com

źródło: zarahome.com

źródło: vivaterra.com, wissienka.wordpress.com  , vanilla.uchwyconehwile.pl

źródło: lushome.com

źródło: housetohome.co.uk

Dziękuję za odwiedziny :) Jeśli podobają Ci się moje teksty wyraź to w komentarzu, podziel się tekstem ze znajomymi lub zaproponuj mi współpracę. A... i często odwiedzaj Lovearti Studio :)

                                                                                                                   Pozdrawiam, Joanna (JOKUKO design

1 komentarz:

  1. Uwielbiam takie orientalne mieszkania :) Mają w sobie dużo ciepła i uroku. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...