poniedziałek, 27 stycznia 2014

Wąsate trendy we wnętrzach

Dziś o kolejnym hicie zeszłego roku. O wąsach ;)

Polska wąsem stoi. W kraju wąsaczy każdy szanujący się mężczyzna nosił wąsy, by swą męskość i siłę wyraziście zaakcentować. Jeszcze w latach 90 (o ile sięgam pamięcią) nie tylko dojrzalsi panowie, ale również i młodzi mężczyźni dumnie nosili wąs pod nosem. Do dziś wszyscy moi wujkowie noszą wąsy, ba jeden nawet pokusił się o brodę :) Później moda ta zaczęła zanikać, by w ostatnim czasie bujnie powrócić na ulice naszych miast. Obecnie wąsy zdobią nie tylko męskie twarze. Tryumfalnie wkroczyły na modowe wybiegi, opanowały damską garderobę, świetnie też sprawdzają się jako element wyposażenia wnętrz.

Moda na zabawnie podkręcone wąsy kryje w sobie jednak coś więcej niż upodobanie oldschoolowym wyglądem. Wielu oszalało na punkcie wąsatych motywów, jednak nie wszyscy wiedzą o szlachetnych korzeniach tego trendu. Szczególne nasilenie zainteresowania wąsami można było zaobserwować w listopadzie podczas kultywowanej na całym świecie akcji Movember, która ma przypominać mężczyznom, że dbanie o własne zdrowie nie ujmuje im męskości. Nazwa wzięła się od słów november = listopad i moustache = wąsy. Zwolennicy akcji zapuszczali więc wąsy dając tym samym wyraz swojej troski o własne zdrowie.

Nie wiem jaki skutek odniosła ta wąsata kampania w kontekście społecznym. Czy mężczyźni bardziej niż wcześniej zaczęli dbać o siebie? Jedno jest pewne. Nawet dziewczyny polubiły wąsy. W odniesieniu do powyższego, powiedzenie „Gdyby babcia miała wąsy, to by dziadkiem była” nie sugeruje już niemożliwego, wręcz przeciwnie teraz wszystko jest możliwe, bo po atrybut męskości coraz częściej sięgają kobiety. Nie tylko w modzie, ale i w aranżacji wnętrz. 

Pokażę Wam dzisiaj kilka wąsatych wnętrzarskich inspiracji. 


źródło: trendhunter.com, onetenzeroseven.com, etsystatic.com, blog.kanelstrand.com
źródło: czterykaty.pl, made.com
źródło: stylowi.pl, etsystatic.com


Dziękuję za odwiedziny :) Jeśli podobają Ci się moje teksty wyraź to w komentarzu, podziel się tekstem ze znajomymi lub zaproponuj mi współpracę. A... i często odwiedzaj Lovearti Studio :)

                                                                                                                   Pozdrawiam, Joanna (JOKUKO design)1 komentarz:

  1. Uwielbiam ten motyw w każdym wydaniu - zarówno wnętrzarskim, jak i odzieżowym :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...