poniedziałek, 3 lutego 2014

Ponadczasowy motyw - groszki

Są takie wzory, które nigdy się nie znudzą. W latach 50 i 60 na ich punkcie oszalał świat, wyglądały niemal z każdej szafy i niemal każda dziewczyna wdzięcznie nosiła je na sukience. Groszki, grochy, kropki, polka dots, geometryczna parafraza koła.

I jak przystało na ponadczasowy motyw, groszki zatoczyły koło poraz kolejny powracając jako frywolny, słodki, poważny – w zależności od interpretacji, wzór na ubraniach, dodatkach i we wnętrzach. 

Zgodnie z kanonem estetyki, w szeregu klasycznie pięknych plasują się białe groszki na czarnym lub granatowym tle. To ta ugrzeczniona wersja polka dots. Poza szereg wykraczają groszki, które udając muchomora, białymi punktami znaczą czerwone tło. Jeszcze bardziej rozbrykane są kolorowe kropki, które szczyt szaleństwa osiągnęły w zeszłym roku na tkaninach jednej ze szwedzkich sieciówek meblowych. Wyglądają jakby przesunięte przez projektanta, jakby omyłkowo przeszły przez pryzmat tworząc efekt kolorystycznego rozmycia. Podczas gdy kolorowe kropki energetyzują otoczenie, białe na popielatym tle zdają się je wyciszać i uspokajać. Szare na różowym tle są za to słodkie i pełne uroku. 

Groszki nadają wnętrzu lekkości i wdzięku niezależnie od wersji kolorystycznej i stylu wnętrza. Można je zatem zaprosić do pokoju, kuchni, a nawet sypialni. 
 
źródło: wnetrzadladzieci.blogspot.com
źródło: czterykaty.pl
źródło: lovethispic.com, pinterest.com, sweet-living-home-inspirations.blogspot.com
źródło: urzadzone.pl, housetohome.co.uk, stylowi.pl, architectureartdesigns.com


Dziękuję za odwiedziny :) Jeśli podobają Ci się moje teksty wyraź to w komentarzu, podziel się tekstem ze znajomymi lub zaproponuj mi współpracę. A... i często odwiedzaj Lovearti Studio :)

                                                                                                                   Pozdrawiam, Joanna (JOKUKO design)

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...