środa, 26 listopada 2014

Kobiece mieszkanie w Sztokholmie


42 metrowe mieszkanko w Sztokholmie skradło moją uwagę dzisiejszego poranka. Nic dziwnego, na pierwszy rzut oka od razu widać, że to  królestwo kobiety. Są tu zwiewne firany, dużo światła, kwiaty, kilka drobnych bibelotów. Rutynę wszechobecnej bieli przełamują kolorowe tekstylia, rośliny, marmurowy pas ściany dzielący kuchenne szafki i blat. Przestrzeń jest świetnie rozplanowana, wyraźnie widać strefę jadalną i wypoczynkową. Rozglądając się po salonie nie zastanawiam się, gdzie właścicielka chowa ubrania. Szafy zarówno te kuchenne, jak i salonowe wcale nie obciążają stylizacji. Podobnie - krzesła, sofa, lampa, etażerka, drabina, stoły, zdają się stąpać na paluszkach. Smukłe nóżki dodają im lekkości i gracji. 

Całość jest bardzo funkcjonalna i niezwykle ładna choć zmieniłabym tu parę elementów. Żyrandol w salonie wymieniłabym na inny, obrazki koni zawieszone nad łóżkiem w sypialni zastąpiłaby fotografiami. Samej zaś sypialni dodałabym więcej rumieńców :). Beżowe tonacje oczywiście uderzają w tony mojego wnętrzarskiego gustu, ale zaakcentowałabym je kolorem lub fakturą. Mimo mojej małej, subiektywnej korekty i tak uważam, że projektant jest czarodziejem. 

Sami oceńcie. 

źródło: facilisimo.com
źródło: facilisimo.com
źródło: facilisimo.com
źródło: facilisimo.com, nattstad.se


Dziękuję za odwiedziny :) Jeśli podobają Ci się moje teksty wyraź to w komentarzu, podziel się tekstem ze znajomymi lub zaproponuj mi współpracę. A... i często odwiedzaj Lovearti Studio :)

                                                                                                                   Pozdrawiam, Joanna (JOKUKO design)

3 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...