sobota, 9 lutego 2013

Festiwal kiczu czy miłosna sielanka?

Joanna (JOKUKO design)
Operacja na sercu zaplanowana na 14 lutego. A wtedy, serce zawiśnie w dekoracyjnym girlandy sznurze, deszczem serdecznych confetti spadnie na głowy, to w filiżance zanurkuje odciskając kształtną pieczątkę na piance ze śmietanki, to pąsem, szkarłatem, purpurą wreszcie otoczenie pomaluje. Na koniec jeszcze kartką z płomiennym, żarliwości pełnym wyznaniem zaskoczy.

Walentynki mają swoich zwolenników i przeciwników. Romantycy zaplanują coś miłego na ten dzień, związkowcy – długodystansowcy zdroworozsądkowo podejdą do sprawy i uczuć żar na nowo podsycą. Przeciwnicy jak zwykle powiedzą, że schlebiać tanim gustom nie zamierzają, w korowodzie kiczu udziału brać nie będą, bo święto nie święto, komercyjne i banalną manierą trąci.

Banalnie wcale być nie musi. Od cukierków jedzonych w umiarze nikomu nie zrobi się niedobrze. Zgodnie z tym, czerwień i cała jej kolorowa rodzina z różami i fuksjami w miłosnym orszaku, jak i serce i wszystkie jego atrybuty trzeba stosować z wyczuciem. Wszak nie zapraszamy do naszego wnętrza farbowanych lisów dobrego gustu.  Całość ma pulsować energią, kształtować samopoczucie, metafizycznie i duchowo stymulować. A reszta? Reszta sama się wydarzy.  

Zgodnie ze starym powiedzeniem „przez żołądek do serca” warto zajrzeć do kuchni. Jak się okazuje można w niej znaleźć wiele ciekawych akcesoriów do przygotowania walentynkowych specjałów.
tortownia.pl, lindt.de, decotree.pl, obsessed.pl, anordinarywoman.net


heartandparcel.co.uk, thefabweb.com, weheartit.comCiekawostka:

W Walii ukochaną osobę obdarowuje się drewnianą łyżką z serduszkiem. Ten nietypowy prezent stanowi jednocześnie prośbę kierowaną do obdarowanego o otwarcie swego serca dla darczyńcy.

 


polyvore.com love, godtoys.pl, dekodom,pl,
rjbstone.com, sentimentalbaby.blogspot.com

Ciekawostka:

W ramach walentynkowego upominku, Japonki wręczają mężczyznom czekoladki w zależności od relacji jaka łączy obdarowującą z obdarowanym. Ukochany dostaje "honmei-choko", koledzy i przyjaciele - "giri-choko". Miesiąc później mamy powtórkę z rozrywki, ale tym razem, w tzw. Biały Dzień to panie dostają słodkości.
  „Gdy Diabeł na­mawia do grzechu Anioła,
oj, smaży się w kot­le czar­na smoła,
gdy zaś Anioł Diabła na­mawia w tym duchu,
pławią się oni w różowym puchu.”

Nic dodać nic ująć. Zatem – udanych walentynek w designerskim anturażu.


Dziękuję za odwiedziny :) Jeśli podobają Ci się moje teksty wyraź to w komentarzu, podziel się tekstem ze znajomymi lub zaproponuj mi współpracę. A... i często odwiedzaj Lovearti Studio :)

Pozdrawiam, Joanna (JOKUKO design)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...