niedziela, 17 marca 2013

Faceci w czerni "wysiadują jajka"

Joanna (JOKUKO design)
Co było pierwsze, jajko czy kura? Jedni o pierwszeństwo podejrzewają kurę, inni twierdzą, że najpierw było jajko. A ja się zastanawiam, gdzie w tym wszystkim kogut? Sprawę pozostawiam jednak naukowcom, którzy notabene od wieków poszukują klucza do poprawnej odpowiedzi. Rozwiązania, jakie proponują nierzadko stawiają ich na przeciwległych pozycjach, choć jak życie niejednokrotnie już pokazało, kto pyta - nie błądzi, a kto szuka - znajduje. Zgodnie z tym, wierzę, że nauka w końcu znajdzie jedną właściwą odpowiedź. 
 
Ja tymczasem znalazłam inspirację. A że temat w kontekście nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy osadzony, to właściwy czas i miejsce, by o nim opowiedzieć. 

Jajko.

Symbol życia, przedmiot kultu religijnego i rozważań filozoficznych. Dziś przedstawię je jako źródło inspiracji designerów, którzy w obłym kształcie zamykają przedmioty codziennego użytku, nie tylko od święta.


źródło: imdb.com, bukowskis.com

Olivia egg chair to nowoczesny w swojej stylistyce obrotowy fotel zaprojektowany przez Henrika Thor-Larsena. Niemal pół wieku temu, bo w 1968 roku został po raz pierwszy zaprezentowany na skandynawskich targach meblowych stając się wówczas absolutnym designerskim majstersztykiem. Mimo upływu lat fotel wciąż jest w centrum uwagi. Gości nie tylko na salonach i w salonach pasjonatów dobrego wzornictwa.  Na plakacie promującym film Faceci w czerni Will Smith i Tommy Lee Jones też „wysiadują jajka”. Jak widać, fotel interesuje również twórców filmu z Hollywood.


źródło: cruzine.com

Zaprojektowana z myślą o przyjemności - Vov Bathtub Mastella Design. Gładka, eliptyczna forma harmonijnie wkomponuje się we wnętrze nowoczesnej łazienki. W sam raz na długie, relaksujące kąpiele w pianie.


Jeśli nie wanna to może umywalka od Amin Design (na dole po lewej)? Harmonia ... z pazurem.

źródło: amindesign.co, wordofmouthbali.com

Jajko na miękko zaserwowała prawdziwa „kobieta z jajami” - Valentina Audrito. Projektantka inspiruje się w swojej twórczości kształtem i kolorystyką jajka. W śród jej propozycji znajdziemy jajeczne stoły, siedziska, a także dywan – Sunny Side Rug (na górze po prawej).  


źródło: luxuo.com
O spokojny sen zarówno nocnych marków, jak i rannych ptaszków zatroszczyła się firma Lomme. Łóżko wzorowane kształtem jajka, prócz nietypowego designu ma do zaproponowania coś jeszcze. W materacu wbudowany jest system z opcją masażu, który po włączeniu działa rozluźniająco na spięte mięśnie. Futurystyczny system oświetlenia spełnia rolę budzika. Zanim ten jednak nas obudzi obwieszczając miły poranek, wieczorem zasypianiu towarzyszy gra świateł symulująca zachód słońca. Do snu utulają również dźwięki muzyki, która z wbudowanego odtwarzacza może sączyć się leniwie zanim odejdziemy w objęcia Morfeusza.Projektanci mają  również designerską propozycję dla pupili. pEiPod z myślą o psach i kotach.

źródło: esp-fenix.blogspot.com


źródło: sweetydesign.com

Nie ważne, co było pierwsze, jajko, kura czy kogut. 
Ważne, że później był design. :)Dziękuję za odwiedziny :) Jeśli podobają Ci się moje teksty wyraź to w komentarzu, podziel się tekstem ze znajomymi lub zaproponuj mi współpracę. A... i często odwiedzaj Lovearti Studio :)

Pozdrawiam, Joanna (JOKUKO design)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...